OGŁOSZENIA DUSZPASTERKIE

 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Piła, 31.08.2014.

 

 

1.  Jutro przypada 75. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

 

2.  Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. członkowie rady parafialnej rozdają koperty na budowę kościoła (II półrocze).

 

3.  W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Msza św. w int. Żywego Różańca oraz wspólnoty ministrantów, scholii i ich rodzin (zmiana tajemnic różańcowych).

W piątek Msza św. w starej kaplicy o godz. 17.00, a przed Mszą spowiedź, zaś w nowej kaplicy od godz. 17.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza św. Przypominamy rodzicom i dzieciom z klas trzecich o pierwszych piątkach miesiąca.

Odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.00.

Zmiana tajemnic różańcowych w starej kaplicy w następną niedzielę o godz. 9.00, a Msza św. w intencji tych, którzy we wrześniu obchodzą swoje urodziny w nowej kaplicy o godz. 12.30. Zgłoszenia w zakrystii.

Kancelaria parafialna od tego tygodnia czynna w czwartki i soboty.

 

4.  Zachęcamy do zaangażowania się w życie wspólnot parafialnych, ogłaszamy nabór do scholii (próba 12 IX, godz. 16.30) oraz na ministrantów (informacje w zakrystii).

 

5.  Kandydaci do I Komunii św. z II klasy szkoły podstawowej od kolejnej niedzieli będą otrzymywali obrazki.

 

6.  Zapisy kandydatów do bierzmowania z III klasy gimnazjum od następnej niedzieli. Wszyscy kandydaci do bierzmowania od przyszłej niedzieli zgłaszają swoją obecność na Mszach św. w zakrystii.

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Skrzatuszu odbędzie się w sobotę 20 września. Wszyscy kandydaci do bierzmowania uczestniczą w tym spotkaniu w ramach przygotowania do przyjęcia bierzmowania. Zachęcamy również innych do udziału. Formularz zgłoszenia wyłożony jest przy gazetach. Podpisane formularze oddajemy
w kolejną niedzielę.

 

7.  Spotkanie animatorów oraz tych, którzy chcą pomóc w przygotowaniu kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę 10 września po Mszy św. wieczornej.

 

8.  Istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnych kursów w zakresie spawania blach
i rur oraz operatora maszyn CNC. Szczegóły w zakrystii.

 

9.  Do nabycia kolejny numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o tym, czy dzieciom należy się kieszonkowe?

 

10.  Bóg zapłać za pomoc przy budowie kościoła oraz za troskę o piękno naszych kaplic.

 

11.  Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia, a pedagogom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży darów Ducha Świętego na nowy rok szkolny.

 

 

 

Można je składać bezpośrednio w prawym garażu. Dziękujemy.